Ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική των ομίλων

[ad_1]

Με τη Γαλλία να επικρατεί 1-0 της Γερμανία ολοκληρώθηκε η πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Euro 2020. Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες:

Φάση των ομίλων

Παρασκευή 11 Ιουνίου

Τουρκία – Ιταλία 0-3

Σάββατο 12 Ιουνίου

Ουαλία – Ελβετία 1-1

Δανία – Φινλανδία 0-1

Βέλγιο – Ρωσία 3-0

Κυριακή 13 Ιουνίου

Αγγλία – Κροατία 1-0

Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία 3-1

Ολλανδία – Ουκρανία 3-2

Δευτέρα 14 Ιουνίου

Σκωτία – Τσεχία 0-2

Πολωνία – Σλοβακία 1-2

Ισπανία – Σουηδία 0-0

Τρίτη 15 Ιουνίου

Ουγγαρία – Πορτογαλία 0-3

Γαλλία – Γερμανία 1-0

Τετάρτη 16 Ιουνίου

16:00 Φινλανδία – Ρωσία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)

19:00 Τουρκία – Ουαλία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)

22:00 Ιταλία – Ελβετία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Πέμπτη 17 Ιουνίου

16:00 Ουκρανία – Βόρεια Μακεδονία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)

19:00 Δανία – Βέλγιο | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)

22:00 Ολλανδία – Αυστρία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)

Παρασκευή 18 Ιουνίου

16:00 Σουηδία – Σλοβακία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (5ος όμιλος)

19:00 Κροατία – Τσεχία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)

22:00 Αγγλία – Σκωτία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)

Σάββατο 19 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία – Γαλλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)

19:00 Πορτογαλία – Γερμανία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

22:00 Ισπανία – Πολωνία | Καρτούχα, Σεβίλλη (5ος όμιλος)

Κυριακή 20 Ιουνίου

19:00 Ελβετία – Τουρκία | Ολυμπιακό Στάδιο, Μπακού (1ος όμιλος)

19:00 Ιταλία – Ουαλία | Ολίμπικο, Ρώμη (1ος όμιλος)

Δευτέρα 21 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία – Αυστρία | Αρένα Νατσιονάλα, Βουκουρέστι (3ος όμιλος)

19:00 Βόρεια Μακεδονία – Ολλανδία | Γιόχαν Κρόιφ Αρένα, Άμστερνταμ (3ος όμιλος)

22:00 Ρωσία – Δανία | Πάρκεν, Κοπεγχάγη (2ος όμιλος)

22:00 Φινλανδία – Βέλγιο | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (2ος όμιλος)

Τρίτη 22 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Σκωτία | Χάμπντεν Παρκ, Γλασκώβη (4ος όμιλος)

22:00 Τσεχία – Αγγλία | Γουέμπλεϊ, Λονδίνο (4ος όμιλος)

Τετάρτη 23 Ιουνίου

19:00 Σουηδία – Πολωνία | Κρεστόβσκι, Αγία Πετρούπολη (6ος όμιλος)

19:00 Σλοβακία – Ισπανία | Καρτούχα, Σεβίλλη (6ος όμιλος)

22:00 Πορτογαλία – Γαλλία | Πούσκας Αρένα, Βουδαπέστη (6ος όμιλος)

22:00 Γερμανία – Ουγγαρία | Άλιαντς Αρένα, Μόναχο (6ος όμιλος)

Οι βαθμολογίες

1ος όμιλος








Ομάδα Αγώνες Βαθμοί Γκολ
Ιταλία 1 3 3-0
Ουαλία 1 1 1-1
Ελβετία 1 1 1-1
Τουρκία 1 0 0-3

 

2ος όμιλος








Ομάδα Αγώνες Βαθμοί Γκολ
Βέλγιο 1 3 3-0
Φινλανδία 1 3 1-0
Δανία 1 0 0-1
Ρωσία 1 0 0-3

 

3ος όμιλος








Ομάδα Αγώνες Βαθμοί Γκολ
Αυστρία 1 3 3-1
Ολλανδία 1 3 3-2
Ουκρανία 1 0 2-3
Βόρεια Μακεδονία 1 0 1-3

 

4ος όμιλος








Ομάδα Αγώνες Βαθμοί Γκολ
Τσεχία 1 3 2-0
Αγγλία 1 3 1-0
Κροατία 1 0 0-1
Σκωτία 1 0 0-2

 

5ος όμιλος








Ομάδα Αγώνες Βαθμοί Γκολ
Σλοβακία 1 3 2-1
Σουηδία 1 1 0-0
Ισπανία 1 1 0-0
Πολωνία 1 0 1-2

 

6ος όμιλος








Ομάδα Αγώνες Βαθμοί Γκολ
Πορτογαλία 1 3 3-0
Γαλλία 1 3 1-0
Γερμανία 1 0 0-1
Ουγγαρία 1 0 0-3

 

[ad_2]

Zougla.gr

Μπορεί επίσης να σας αρέσει