Ρεκόρ στις υποψηφιότητες για το The Last of Us Part II στα BAFTA Game Awards

[ad_1]


Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 2 Μαρτίου 2021, 22:07

Ρεκόρ στις υποψηφιότητες για το The Last of Us Part II στα BAFTA Game Awards

Σήμερα αποκαλύφθηκε η λίστα με τις υποψηφιότητες για τα BAFTA Game Awards 2021 και όπως ήταν αναμενόμενο, το The Last of Us Part II της Naughty Dog σάρωσε.

 

Συγκεκριμένα, το παιχνίδι έσπασε ρεκόρ με 13 υποψηφιότητες, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι το επόμενο παιχνίδι με τις περισσότερες υποψηφιότητες είναι και πάλι της Sony Interactive Entertainment. Πρόκειται για το Ghost of Tsushima που είναι υποψήφιο σε 10 κατηγορίες. Έπειτα έχουμε το αριστουργηματικό Hades με 8 υποψηφιότητες και ακόμα δύο παιχνίδια της Sony στη συνέχεια: Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (7 υποψηφιότητες) και Dreams (6 υποψηφιότητες). Άλλα παιχνίδια που περιλαμβάνονται στις παρακάτω λίστες είναι τα Animal Crossing: New Horizons, Fall Guys: Ultimate Knockout, Cyberpunk 2077, Sackboy: A Big Adventure και Half-Life: Alyx.



Δείτε όλες τις υποψηφιότητες παρακάτω:

 

    BAFTA Game Awards 2021 – ANIMATION

  •     DOOM ETERNAL Development Team – id Software/ Bethesda Softworks
  •     FINAL FANTASY VII REMAKE Development Team -Square Enix/Square Enix
  •     THE LAST OF US PART II Development Team – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     MARVEL’S SPIDER-MAN: MILES MORALES Development Team -Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     ORI AND THE WILL OF THE WISPS Development Team – Moon Studios/Xbox Game Studios
  •     SPIRITFARER Development Team -Thunder Lotus/Kowloon Nights

     

    BAFTA Game Awards 2021 – ARTISTIC ACHIEVEMENT

  •     CYBERPUNK 2077 Development Team – CD PROJEKT RED/CD PROJEKT x BANDAI NAMCO UK
  •     DREAMS Development Team – Media Molecule/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     GHOST OF TSUSHIMA Jason Connell, Joanna Wang, Ian Jun Wei Chiew – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     HADES Jen Zee – Supergiant Games/Supergiant Games
  •     HALF-LIFE: ALYX Development Team – Valve/Valve
  •     THE LAST OF US PART II Development Team – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe

     

    BAFTA Game Awards 2021 – AUDIO ACHIEVEMENT

  •     ASTRO’S PLAYROOM Development Team – SIE Japan Studio/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     GHOST OF TSUSHIMA Rev. Dr. Bradley D. Meyer – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     HADES Darren Korb – Supergiant Games/Supergiant Games
  •     HALF-LIFE: ALYX Development Team – Valve/Valve
  •     THE LAST OF US PART II Development Team – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     MARVEL’S SPIDER-MAN: MILES MORALES Development Team – Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe

     

    BAFTA Game Awards 2021 – BEST GAME

  •     ANIMAL CROSSING: NEW HORIZONS Development Team – Nintendo EPD/Nintendo
  •     GHOST OF TSUSHIMA Brian Fleming, Chris Zimmerman – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     HADES Development Team – Supergiant Games/Supergiant Games
  •     HALF-LIFE: ALYX Development Team –Valve/Valve
  •     THE LAST OF US PART II Development Team – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     MARVEL’S SPIDER-MAN: MILES MORALES – Development Team – Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe

     

    BAFTA Game Awards 2021 – BRITISH GAME

  •     DREAMS Development Team – Media Molecule/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     F1 2020 Development Team – Codemasters/Codemasters
  •     FALL GUYS Development Team – Mediatonic/Devolver Digital
  •     THE LAST CAMPFIRE Development Team – Hello Games/Hello Games
  •     RÖKI Development Team – Polygon Treehouse/United Label
  •     SACKBOY: A BIG ADVENTURE Ned Waterhouse, Jess Gaskell, Pete Smith – Sumo Digital Sheffield/Sony Interactive Entertainment Europe

     

    BAFTA Game Awards 2021 – DEBUT GAME

  •     AIRBORNE KINGDOM Development Team – The Wandering Band/The Wandering Band
  •     CALL OF THE SEA Tatiana Delgado, Manuel Fernandez – Out of the Blue/Raw Fury
  •     CARRION Development Team -Phobia Game Studio/Devolver Digital
  •     FACTORIO Development Team -Wube Software/Wube Software
  •     THE FALCONEER Development Team – Tomas Sala/ Wired Productions
  •     RÖKI Development Team – Polygon Treehouse/United Label

     

    BAFTA Game Awards 2021 – EVOLVING GAME

  •     DESTINY 2: BEYOND LIGHT Development Team – Bungie/Bungie
  •     DREAMS Development Team – Media Molecule/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     FALL GUYS Development Team – Mediatonic/Devolver Digital
  •     FORTNITE Development Team – Epic Games/Epic Games
  •     NO MAN’S SKY Development Team – Hello Games/Hello Games
  •     SEA OF THIEVES Development Team – Rare Ltd/Xbox Game Studios

     

    BAFTA Game Awards 2021 – FAMILY

  •     ANIMAL CROSSING: NEW HORIZONS Development Team – Nintendo EPD/Nintendo
  •     ASTRO’S PLAYROOM Development Team – SIE Japan Studio/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     DREAMS Development Team – Media Molecule/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     FALL GUYS Development Team – Mediatonic/Devolver Digital
  •     MINECRAFT DUNGEONS Development Team – Mojang Studios, Double Eleven Limited
  •     SACKBOY: A BIG ADVENTURE Joel Smith, Cesar Bittar, Pete Smith – Sumo Digital Sheffield/Sony Interactive Entertainment Europe

     

    BAFTA Game Awards 2021 – GAME BEYOND ENTERTAINMENT

  •     ANIMAL CROSSING: NEW HORIZONS Development Team – Nintendo EPD/Nintendo
  •     BEFORE I FORGET Development Team – 3-Fold Games/3-Fold Games
  •     DREAMS Development Team – Media Molecule/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     THE LAST OF US PART II Development Team -Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     SPIRITFARER Development Team – Thunder Lotus/Kowloon Nights
  •     TELL ME WHY Development Team – DONTNOD Entertainment/Xbox Game Studios

     

    BAFTA Game Awards 2021 – GAME DESIGN

  •     ANIMAL CROSSING: NEW HORIZONS Development Team – Nintendo EPD/Nintendo
  •     ASTRO’S PLAYROOM Development Team – SIE Japan Studio/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     GHOST OF TSUSHIMA Development Team -Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     HADES Development Team – Supergiant Games/Supergiant Games
  •     HALF-LIFE: ALYX Development Team –Valve/Valve
  •     THE LAST OF US PART II Development Team -Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe

     

    BAFTA Game Awards 2021 – MULTIPLAYER

  •     ANIMAL CROSSING: NEW HORIZONS Development Team – Nintendo EPD/Nintendo
  •     DEEP ROCK GALACTIC Development Team – Ghost Ship Games/Coffee Stain Publishing
  •     FALL GUYS Development Team –Mediatonic/Devolver Digital
  •     GHOST OF TSUSHIMA Darren Bridges, Matt Goldhaber – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     SACKBOY: A BIG ADVENTURE Jack Houghton, Tom Sampson, Jason Stewart – Sumo Digital Sheffield/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     VALORANT Development Team – Riot Games/Riot Games

     

    BAFTA Game Awards 2021 – MUSIC

  •     GHOST OF TSUSHIMA Ilan Eshkeri, Shigeru Umebayashi, Peter Scaturro – Sucker Punch Productions/ Sony Interactive Entertainment Europe
  •     HADES Darren Korb – Supergiant Games/Supergiant Games
  •     THE LAST OF US PART II Gustavo Santaolalla, Mac Quayle, Scott Hanau – Naughty Dog/ Sony Interactive Entertainment Europe
  •     MARVEL’S SPIDER-MAN: MILES MORALES John Paesano, Scott Hanau, Alex Hackford – Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     ORI AND THE WILL OF THE WISPS Gareth Coker – Moon Studios/Xbox Game Studios
  •     SACKBOY: A BIG ADVENTURE Jay Waters, Joe Thwaites, Joanna Skorupa – Sumo Digital Sheffield/Sony Interactive Entertainment Europe

     

    BAFTA Game Awards 2021 – NARRATIVE

  •     ASSASSIN’S CREED VALHALLA Writing Team – Ubisoft Montreal/Ubisoft
  •     CYBERPUNK 2077 Writing Team – CD PROJEKT RED/CD PROJEKT x BANDAI NAMCO UK
  •     GHOST OF TSUSHIMA Nate Fox, Ian Ryan – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     HADES Greg Kasavin – Supergiant Games/Supergiant Games
  •     KENTUCKY ROUTE ZERO: TV EDITION Writing Team – Cardboard Computer/Annapurna Interactive
  •     MARVEL’S SPIDER-MAN: MILES MORALES Writing Team – Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe

     

    BAFTA Game Awards 2021 – ORIGINAL PROPERTY

  •     CARRION Development Team -Phobia Game Studio/Devolver Digital
  •     FALL GUYS Development Team –Mediatonic/Devolver Digital
  •     GHOST OF TSUSHIMA Development Team – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     HADES Development Team – Supergiant Games/Supergiant Games
  •     KENTUCKY ROUTE ZERO: TV EDITION Development Team -Cardboard Computer/Annapurna Interactive
  •     SPIRITFARER Development Team- Thunder Lotus/Kowloon Nights

     

    BAFTA Game Awards 2021 – PERFORMER IN A LEADING ROLE

  •     ASHLEY JOHNSON as Ellie in The Last of Us Part II
  •     CHERAMI LEIGH as Female V in Cyberpunk 2077
  •     CODY CHRISTIAN as Cloud Strife in Final Fantasy VII Remake
  •     DAISUKE TSUJI as Jin Sakai in Ghost of Tsushima
  •     LAURA BAILEY as Abby in The Last of Us Part II
  •     NADJI JETER as Miles Morales in Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

     

    BAFTA Game Awards 2021 – PERFORMER IN A SUPPORTING ROLE

  •     CARLA TASSARA as Judy Alvarez in CYBERPUNK 2077
  •     JEFFREY PIERCE as Tommy in The Last of Us Part II
  •     LOGAN CUNNINGHAM as Hades, Achilles, Poseidon, Asterius, Charon, and the Storyteller in Hades
  •     PATRICK GALLAGHER as Khotun Khan in Ghost of Tsushima
  •     SHANNON WOODWARD as Dina in The Last of Us Part II
  •     TROY BAKER as Joel in The Last of Us Part II

     

    BAFTA Game Awards 2021 – TECHNICAL ACHIEVEMENT

  •     DEMON’S SOULS Development Team – SIE Japan Studio/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     DOOM ETERNAL Development Team – id Software/Bethesda Softworks
  •     DREAMS Development Team – Media Molecule/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     FLIGHT SIMULATOR Sebastian Wloch, Duncan Lawler, Pavel Kuksa – Asobo Studio/ Xbox Game Studios
  •     THE LAST OF US PART II Development Team – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     MARVEL’S SPIDER-MAN: MILES MORALES Development Team – Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe

     

    BAFTA Game Awards 2021 – EE GAME OF THE YEAR (ψηφίζει το κοινό)

  •     ANIMAL CROSSING: NEW HORIZONS Nintendo EPD/Nintendo
  •     CALL OF DUTY: WARZONE Raven Software, Infinity Ward/Activision
  •     GHOST OF TSUSHIMA Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     HADES Supergiant Games/Supergiant Games
  •     THE LAST OF US PART II Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe
  •     VALORANT Riot Games/Riot Games


Τελευταία ενημέρωση: Τρίτη, 2 Μαρτίου 2021, 22:07

[ad_2]

Zougla.gr

Μπορεί επίσης να σας αρέσει